Simula Games, Hacettepe Teknokentte bulunan ve 2014 yılından beri simülasyon oyunları üzerine yoğunlaşan bir oyun stüdyosudur. Ekip Truck & Logistics Simulator üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmiş

Simula Games'in oluşumu

Simula Games, evli bir çift olan Mehmet ve Sümeyye tarafından 2014 yılında kuruldu. Üniversite yıllarında hobi olarak başlayan bu serüven, zamanla bir mesleğe dönüştü. Osman'ın da katılımıyla ekip 3 kişi oldu. Ağustos 2018'de Hacettepe Teknokent'e kabul edildi

Truck & Logistics Simulator

Simülasyon oyunlarına ilgisi olan ekip araç simülasyonu geliştirmeye karar verdi. Piyasadaki simülasyon oyunlarında sunulan araç çeşitliliğin yetersiz olduğunu görünce, simülasyon meraklılarının birçok aracı tek oyunda kullanabilecekleri Delivery Simulator'ı geliştirmeye başladılar.
Oyun henüz yapım aşamasındayken, Temmuz 2014'de Windows Phone mağazası için yayınlandı. Windows phone'da yayınlanan oyun şimdiki haline kıyasla ilkel olmasına rağmen, Microsoft ve bazı inceleme sitelerinden olumlu tepkiler aldı. Microsoft Delivery Simulator'ı çeşitli ülkelerde editörün seçimi (featured) olarak yayınladı. 2014 Aralıktan itibaren oyun mağazada güncellenmese de, Windows Phone’da günümüze kadar 3 milyona yakın indirme aldı.
Simula Games ekibi 2016 ve 2017 Gaming İstanbul fuarında ve 2016 E-Gameshow fuarında indie (bağımsız geliştirici) bölümünde oyunu tanıtma imkanı buldu.
Oyunun isminde iki kez değişikliğe gidildi ve önce "Transport Company Simulator" sonra da "Truck & Logistics Simulator" olarak belirlendi. Oyunun Nintendo Switch ve PC versiyonunun yayıncılığı için Simula Games ekibi Alman simülasyon oyunu yayıncısı olan Aerosoft ile anlaştı.
Simula Games ekibi ilk olarak Nintendo Switch, ardından Android – iOS ve Windows phone’da, son olarak da bilgisayarda (Windows/Mac/Linux - Steam) yayınlamak üzere Truck & Logistics Simulator’ı geliştirmeye devam ediyor.

Oyunlar


Videolar

3 dakika tanitim videosu YouTube

Simülasyon TÜRK'ün ön incelemesi YouTube

(2016 yılından)Oyungezer Video İnceleme YouTube

(Almanca) NordrheinTV Early Review YouTube

(Almanca) Gadarol Video Interview from Gamescom YouTube


Görseller

Yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerini arşiv olarak indirin
DownloadHighResScreenshots.jpg
Yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerini arşiv olarak indirin

Simula Games ile ilgili elimizde başka görseller de mevcut, Görseller için özel talepleriniz varsa, lütfen bize ulaşın.


Yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerini arşiv olarak indirin

Awards & Recognition


    İncelemeler


    Truck & Logistics Simulator Basın Sayfası
    Truck & Logistics Simulator Basın Sayfası simulagames.com.    presskit() by Rami Ismail (Vlambeer) - also thanks to these fine folks